www.bacatka.cz
Dostupné služby

Ubytování až pro 11 osob v regionu Velkého Meziříčí.
Vítejte na stránkách chalupy Bačátka, která se nachází v jižním cípu malebné Českomoravské vrchoviny v obci Ruda nedaleko Velkého Meziříči. Nabízíme ubytování s velmi dobrře vybavenou kuchyní a kapacitou 11 lůžek ve 4 pokojích. Okolní příroda pak nabízí jak pěší, tak i cyklovýlety od nenáročných projížděk údolím řeky Oslavy až po zdolávání strmých kopsů. Doporučujeme pro rodinné pobyty, setkání přátel i pro výlety za aktivně stráveným odpočinkem.

K dispozici jsou:

 • 1 třílůžkový pokoj (s vlastním WC a sprchou)
 • 2 dvojlůžkové pokoje
 • 1 čtyřlůžkový pokoj
 • Velká koupelna se sprchovým koutem a rohovou vanou
 • Prostorné WC pro bezbariérový přístup
 • Sauna
 • Celý objekt je vybudován s bezbariérovým přístupem
 • Venkovní zastřešené posezení cca pro 15 lidí s krbem
 • Ohniště na zahradě
 • Zahrada s udržovaným trávníkem o rozloze cca 600m2
 • K dispozici je i dětská postýlka
 • Okolní krajina

  Okolní krajina - penzion, Bačátka, Velké Meziříčí, ubytování, cykloturistika, turistika

  Obec Ruda leží na jižním cípu Křižanovské vrchoviny. Okolní kopce mají nadmořskou výšku mezi 550 - 600 m.n.m. a za zmínku stojí např. na jihovýchodě Strážník (588 m.n.m) který jako jeden z mála není zalesněn a je odtud velmi krásný výhled na okolí, dále pak Bačátka (581 m.n.m)podle kterého byl pojmenován i tento dům a o kousek dál kopec Hora (610 m.n.m), na jehož vrcholu je velká mýtina díky které máte rovněž pěkný výhled. Polohu těchto vrchů najdete v přiložené turistické mapě, kterou si můžete u nás vypůjčit. Okolní lesy jsou převážně jehličnaté s převládajícím poddílem smrků a borovic. Severně od obce se ve vzdálenosti cca 1 km nachází 3 rybníky od nejmenšího: Janůvek, Puštěnec a Rudský rybník. Koupání je dnes už bohužel možné jen v Janůvku. Nejbližší řeka je Oslava, která protéká Velkým Meziříčím a směrem po proudu od tohoto města se rozkládá nejhezčí krajina v okolí obce kterou tvoří malebné údolí kolem této řeky kterým se dá na kole bez problémů dojet až do Náměště nad Oslavou. Do této lokality je směrována většina cyklistických výletů do okolí.

 • Tipy na pěší výlety

  Okolní krajina - penzion, Bačátka, Velké Meziříčí, ubytování, cykloturistika, turistika

  Jih
  Kopec Strážník nebo Bačátka a přilehlý les kterému se říká Komárovy. Po mostě přejdete dálnici a nabízí se vám procházka pěkným údolím kolem potoku Polomina až do Tasova.

  Západ
  Přes Komárovy vede polní cesta až do nedalekého Jabloňova, zde se napojíte na modrou turistickou značku která vás dovede až pod kopec hora, který stojí za vyšplhání. Odměnou za to vám je krásný výhled na okolí. Pak se zpět vydáte po modré která vás dovede až k rozcestí "U Obrázku" (skutečně zde najdete obraz pověšený na stromě) a zde se můžete vrátit zpět do Rudy sejitím z modré značky a odbočením vpravo. Po vyjití z lesa máte obec na dohled.

  Sever
  Můžete vyrazit kolem rybníka Janůvek stále směrem na sever a napojit se na modrou turistickou značku v místě zvaném "U obrázku" která vás dovede kolem kamenolomu až do obce Ronov. Ta těsně sousedí s obcí Ořechov kde je také železniční stanice na trase Brno - Havlíčkův Brod. Zpět se můžete vrátit stejnou cestou nebo si ji podle turistické mapy libovolně upravit. Zde je možností mnoho. Např. si můžete trasu prodloužit až kolem Pelgramského rybníka nebo použít kratší variantu kolem rybníka Puštěnec či Rudský.

 • Zábava a Sport

  Okolní krajina - penzion, Bačátka, Velké Meziříčí, ubytování, cykloturistika, turistika

  Sjezdovka Fajtův kopec
  Online kamera na fajtově kopci - kliknutím zde se otevře samostatné okno. délka 330 m - kapacita vleku 1000 os. /hod., typ Kotva, umělé zasněžení sněhovým dělem, umělé osvětlení. Provoz vleku od 2.1.2012 9-21hod.

  Pro míčové hry můžete využít místního fotbalového hřiště, kde je také dětské hřiště s houpačkami a skluzavkou, nebo pochopitelně i naši zahradu o rozloze téměř 600m2!

  Pokud zatoužíte po cyklistickém výletě, máte možnost využít naši speciální mapy kde je široká nabídka cyklotras s mnoha možnostmi jak je kombinovat. Některé z těchto variant jsou popsány dále v kapitole cyklistické výlety. Pokud jste si nevzali vlastní kola, jsou vám k dispozici 3 horská kola jejichž pronájem se řídí ceníkem a provozním řádem.

  V sousedním Jabloňově (2 km) je rovněž k dispozici tenisový kurt s umělým povrchem. Je lepší se telefonicky objednat u správce kurtu na čísle 724 610 502.

  Letiště Křižanov - vyhlídkové lety Křižanov www.lkka.cz

  V celém objektu je možnost internetového připojení (wifi).